KSK Singidunum
Vesti: Svim budućim članovima želimo dobrodošlicu, želimo da postanete deo nas, dobrodošli na druženje. A starim članovima, još aktivnim, veliko hvala što su pomogli da kao klub postojimo i dopustili nam da uživamo u njima i njihovim ljubimcima.

*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Jul 23, 2014, 11:01:10 pm

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 [2]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Pravilnik o nacinu drzanja pasa koji mogu predstavljati opasnost po okolinu  (Pročitano 3391 puta)
Srdjan V
Zasluzni clan

« Odgovor #15 poslato: Decembar 26, 2010, 11:54:19 am »

Da dodam da je osnovna poslušnost temelj, osnova za većinu vlasnika. Bodovanje pomaže i vlasnicima pasa kako bi videli kako je njihov rad rangiran, ocenjen, da znaju gde su. To nije sve ali je dobar početak.

IPO, SchH je po meni test karaktera psa i znanja vodiča da spremi psa za tako nešto. Na utakmici sedi gomila ljudi, drugih pasa, bacaju se loptice, psi su razdraženi, dok jedan radi drugi mora nepomično da leži, a u nekim zemljama Evrope uslov za IPO, SchH je da prvo bude položen BBh, tako da je tu provera karaktera psa i znanja vodiča. To je uzgred i sport kroz koji se popularizuje rad sa psima. Ne radi se svaki pas za svaku stvar isto. Za IPO, SchH je potrebno da pas bude socijalizovan, stabilan, da ima dozu agresije u sebi da reaguje po potrebi na nepoznato/poznato lice, nepoverljiv, dok su osobine potrebne za ljubimca drgačije. Dobar vodič, instruktor iz prosečnog psa vadi max njegov pa tako da sa prosečnim psom može da prešiša i daleko ozbiljnije, bolje pse.
Sačuvana
ognjen nedic
Novi clan
*

« Odgovor #16 poslato: Decembar 26, 2010, 02:02:37 pm »

zasto staviti psa na povodnik kada idu deca u susret, ako je dovoljno komandovati mu pored Molim??? zaustaviti se i sacekati da deca prodju Molim?? mozda ce deca zeleti da popricaju sa vama o psu, da ga pomaze, da se poigraju Molim?? bilo bi lepo da dodjete da vidite o kakvoj obuci vam pricam, pa sami posle uporedite da li ta vrsta obuke uopste moze da se poredi sa nekom drugom, ovako mozemo da pricamo u nedogled .... ja ne pricam o obuci u kojoj pas non stop ceka da dobije igracku i sve radi samo da do nje dodje.... ja ne radim emocionalno uslovljavanje i ne vaspitavam psa na taj nacin.... za mene to nije obuka.... za mene je to prevara i zaludjivanje zivotinje..... upravo o tome pricam..... posle obuke koju ja primenjujem, svaki pas moze ici pusten, a ne radi se na poligonu, niti na jednom mestu..... mozes sa mnom par puta u setnju sa nekim psom koga budem obucavao, pa ces videti o cemu ti pricam..... govor tela, osnovi kretanja sa vezanim psom, osnovi kretanja sa pustenim psom, kako pas razmislja, kako pas vidi, sta su barijere za psa, zasto pas radi ovo , zasto radi ono...... mozes i povesti svog psa , ako imas....
Sačuvana
ognjen nedic
Novi clan
*

« Odgovor #17 poslato: Decembar 26, 2010, 02:22:56 pm »

ljudi moraju da se edukuju,  i da nauce da se sa njima u gradu ne nalaze opasni psi, da svaki pas slusa, i da promene tacku gledista na pse..... za korpu nisam, u koliko pas nije opasan i ujedljiv, neuracunljiv....  sto se tice opasnih pasmina, ovi koji su taj zakon doneli, ne da ne znaju sta je opasan pas, nego nemaju dva grama mozga...... evo moj drugar ima pit bula, koji je sav u oziljcima i brazdama od po nekoliko desetina santimetara i oguljenih povrsina bez dlake..... svi kada ga vide misle da je isao na borbe.... dosla je inspekcija i napala ga da pusta psa u borbe.... on izveo psa na ulicu , pustio ga, i pas se igra se ostalim psima i raduje se kad bilo koji naidje..... oziljke ima jer su ga dva puta napadale lutalice u coporu i tri puta ga je udario auto..... kad je to videla inspekcija, pokupila se i otisla i jos su mu se izvinjavali.....  u drugom slucaju, inspekcija je dosla da vidi pit bula po prijavi kod jednog decka, koji se zaista pusta u borbe....  gazda psa je rekao da ga ne pusta i da je njegov pas izujedan od lutalica.... i izvede im psa i pusti ga na ulicu odvezanog, i on zaista ne reaguje na pse niti ga psi zanimaju... taj pas je naucen da se bori u ringu i ne zanimaju ga psi na ulici..... opet se inspekcija izvinjava i odlazi...... pri tom vlasnik pit bula im se ruga i podsmeva ..... znaci, sta mozemo da zakljucimo Molim? mozemo da zakljucimo da ljudi koji se bave tim poslom ne znaju sta je pit bul, niti znaju kakva je psiha tog psa...ljudi na ulici najmanje razloga imaju da se plase pit bula, ali za njih je pit bul i stafor i bul, i svaki pas koji na to lici.... i misle da je to vestacka rasa, da je on neko cudoviste i ne znam sta jos, da je dobijen genetskom modifikacijom, a zapravo on je pas kao i svaki drugi, sa nekim vrlinama koje lako mogu da se preusmere na nesto drugo, ali za to je potreban covek.... sta treba uraditi Molim? treba napraviti udruzenje ljubitelja pitova, koje ce biti odgovrono za svaki incident na ulici sa pit bulom.... da to udruzenje edukuje buduce vlasnike pit bulova, da usmerava ljude, i sl.... da zabranjuje budalama da poseduju pit bula.... imamo na zalost jednu budalu na zamunskom keju koji vodi borbenog pit bula, koji je pri tom jos i sampion, i koji moze da ubije bilo kog psa, ali decko je poremecen i ima teske komplekse, i onda zbog takvih budala najebu svi ozbiljni uzgajivaci i ljubitelji rase.... zato treba udruzenje ljubitelja pit bula, da ga oslobodi kompleksa, i da mu u krajnjem slucaju zabrani da poseduje tog psa.... opasan je neodredjen termin..... treba ga sto bolje i sto blize odrediti.....
Sačuvana
Srdjan V
Zasluzni clan

« Odgovor #18 poslato: Decembar 26, 2010, 03:49:46 pm »

zasto staviti psa na povodnik kada idu deca u susret, ako je dovoljno komandovati mu pored Molim??? zaustaviti se i sacekati da deca prodju Molim??

Nije stavr da li će meni pas ležati ili ne, da li će mrdati ili ne. Živimo u gradu, ne vole svi pse, ne reaguju svi na pse pozitivno. Ako ja držim psa na povodniku bez obzira kolko on mene slušao tako dajem signal roditeljima da sam odgovoran, tako mogu normalno da uspostavim komunikaciju sa njima, tako mogu nešto da promenim, ovako bih se možda morao ubeđivati da on mene sluša i da ga boli briga za decu i da njih ne interesuje to. Čemu onda rasprava. Ako dete prilazi psu prićiće sa više poverenja da ja imam navodno veću kontrolu tako na psu, mogu da ostvarim bolji kontakt. Meni nije cilj da od mog psa pravim cirkusku atrakciju i da pokazujem svakome kako on mene super sluša prati, šeni, psa imam za sebe, a stvari pokušavam da promenim tako što nalazim način da priđem ljudima, da uđem u razgovor, ne u sukob. Ovim načinom ja menjam pogled ljudi na vlasnike pasa, predstavljam nas odgovnima u njihovim očima. Nije cilj samo psa srediti, stvar je promeni svest ljudima, razbiti tu negativnu sliku, da nas ne gledaju sve isto. Živim u gradu i moram se tome prilagoditi i menjati postepeno mišljenje. O tome pričam, ne pričam kolko mene pas dobro sluša ili ne i o načinu obuke tu. Preventiva je mera kojoj treba pribegavati, tako se sve sprečava i sve rešava.
Sačuvana
ognjen nedic
Novi clan
*

« Odgovor #19 poslato: Decembar 26, 2010, 07:28:47 pm »

ne treba vezivati pse, to su gluposti...... onda obuka nema svrhu..... pas koji ide pored u komandi je sasvim dovoljan posao. nije ni meni bitno da moj pas nekome bude atrakcija, ne pricamo o tome, vec o tome da pas treba da bude slobodan potpuno, a sto se tice frustracija nekih ljudi, koji se plase pasa, to me ne zanima,....
Sačuvana
ognjen nedic
Novi clan
*

« Odgovor #20 poslato: Decembar 26, 2010, 11:37:46 pm »

pas koji je na povodniku ce pre napasti drugog psa, pre ce ujesti coveka, nego ako je pusten.... sto se tice bodljikave poludavilice, okrenute ka vratu psa, to je u razvijenim zemljama strofgo zabranjeno, i tretira se kao zlostavljanje zivotinja.... dovedi bilo kog psa, neka ima i 100 kg, neka vuce kao blesav, i pokazacu ti odmah za 10 sekundi kako te nikada vise nece vuci, sa obicnom davilicom.... nema tu za pocetak ova, a posle ona.... pas sa poludavilicom samo moze postati gori i nesrecniji, nikako bolji......
Sačuvana
Srdjan V
Zasluzni clan

« Odgovor #21 poslato: Decembar 27, 2010, 12:40:36 am »

Gubite poentu. Ja pričam o običnom vlasniku koji ne zna ništa, a vi se trudite da meni držite časove. Ne razumete šta hoću da pišem, da kažem.
Sačuvana
ognjen nedic
Novi clan
*

« Odgovor #22 poslato: Decembar 27, 2010, 01:32:30 am »

ja pricam o tome da niko ne treba da vodi pustenog psa, osim ako njegov pas nije prosao obuku. kako ce obican vlasnik da uhvati svog psa kad naidju deca, ako on nece da stane i da dodje Molim? ne trudim se da vam drzim casove jer ne znam ko ste.... mozda znate vise od mene....
Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! Dilber MC Theme by HarzeM